Dr. Gürbüz Çapan
Sayfa Sonuna GitGeri Git
A- A A+

ÇAPAN’DAN AÇLIK GREVİNE DESTEK

28.10.2012

Cezaevlerinde süren açlık grevine destek vermek için BDP Esenyurt İlçe Başkanlığı önünde başlatılan oturma ve açlık grevi eylemi sürüyor. CHP Esenyurt İlçe Yöneticileri ile BDP İlçe Başkanlığı önüne giden Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, “Mücadelenizi selamlıyorum” dedi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Esenyurt İlçe Örgütü, Türkiye’deki çeşitli cezaevlerinde açlık grevinde olan tutuklu ve hükümlülere destek vermek, durumlarına dikkat çekmek için 10 gün önce açlık grevi başlatmıştı. BDP Esenyurt İlçe Başkanlığı önünde süren açlık grevi eylemine Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan da destek verdi. Kırmızı karanfillerle açlık grevindeki Esenyurtluları ziyaret eden Dr. Çapan, “Ülkeyi yönetenlerin vicdanları sağır olmuş. Ateş düşmeden kimsenin yüreği aydınlanmıyor. Bu yürekli davranışınızdan dolayı size teşekkür ediyorum. Keşke bu tür eylemler yerine daha medeni mücadele imkânlarımız olsa. Ne yazık ki birbirimizi yok saymaktan, ötekileştirmekten doğrulamıyoruz. Üzgünüm… Dayanışma içinde olduğunuz için sizleri selamlıyorum, mücadelenizi kutluyorum” diye konuştu.

Dr. Gürbüz Çapan daha sonra kanser nedeniyle Mayıs ayında hayatını kaybeden ÖDP Parti Meclisi Üyesi Sevgi Engin Göyçe’nin adını yaşatmak için kurulan ‘Sevgi Engin Göyçe Kültür ve Dayanışma Evi’ni ziyaret etti.  

Esenyurt’taki kültür evinde tiyatro, yaratıcı drama, fotoğraf, takı tasarım, bağlama ve gitar gibi birçok alanda ‘atölye çalışması’ yapılacak. Seminer, panel, dinleti ve söyleşilere ev sahipliği yapacak olan kültür evinde, hafta sonları film ve belgesel gösterimleri de gerçekleştirilecek.

 


PDF OLARAK İNDİR

Bu İçeriği Beğendiyseniz Beğen Butonuna Tıklayınız!
Bu Haberin Aramalarda İlk Sayfalarda Çıkmasını İstiyorsanız + 1 Butonuna Tıklayınız!

Sayfa Başına GitGeri Git
5 (1)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

İÇERİK ARA

Aranacak Kelime