Dr. Gürbüz Çapan
Sayfa Sonuna GitGeri Git
A- A A+

BEDAŞ – ÇAPAN POLEMİĞİNDE SON NOKTA

11.09.2012

İzmir Foça’da şehit olan er Özkan Ateşli’nin ailesine gelen elektrik icrasındaki polemik sona erdi. BEDAŞ, 12 gün sonra “Gürbüz Çapan ödemedi” dediği elektrik faturasının parasını Dr. Çapan’a iade etti.

İzmir Foça’da şehit düşen er Özkan Ateşli’nin ölümünden 21 gün sonra, BEDAŞ, Ateşli ailesine icra takibi başlatmıştı. Evlat acısının yanısıra BEDAŞ’tan gelen icra ve ödeme emriyle acıları katlanan Ateşli ailesi ne yapacağını şaşırırken, Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan aileye sahip çıktı. Esenyurt’ta yaşayan aileye gelen faturaların ödenmesini sağlayan Dr. Çapan, aynı gün bir polemiğin de içine düştü. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, faturaların ödenmediğini belirterek, “Faturalar Dr. Gürbüz Çapan tarafından değil, BEDAŞ tarafından ödenmiştir” açıklaması yaptı. Bu açıklamanın ardından kafa karışıklığı, BEDAŞ tarafından ilgili BEDAŞ veznesine gönderilen bildirimle daha da arttı. 11 Eylül günü BEDAŞ, “Ödediğiniz faturalar iptal edilerek 1302 TL. hesabınıza iade edilmiştir” dedi. Bu iptal bildirimiyle birlikte BEDAŞ faturaların Dr. Gürbüz Çapan tarafından ödendiğini 12 gün sonra kabul etmiş oldu.

Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, BEDAŞ tarafından iade edilen 1302 TL’nin Ateşli ailesine verilmesini sağladı.

 


PDF OLARAK İNDİR

Bu İçeriği Beğendiyseniz Beğen Butonuna Tıklayınız!
Bu Haberin Aramalarda İlk Sayfalarda Çıkmasını İstiyorsanız + 1 Butonuna Tıklayınız!

Sayfa Başına GitGeri Git
0 (0)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

İÇERİK ARA

Aranacak Kelime