Dr. Gürbüz Çapan
Sayfa Sonuna GitGeri Git
A- A A+

Şehidin ailesine devlet haciz gönderdi

30.08.2012

Dr. Gürbüz Çapan aileye sahip çıktı 

İzmir Foça’da terör saldırısı sonucu şehit düşen er Özkan Ateşli’ nin evine elektrik borucunu ödemediği gerekçesiyle Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) tarafından haciz kağıdı gönderildi. Haciz kararı üzerine harekete geçen Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, ailenin borcunu kapatacağını, baba Hamdi Ateşli’ye de iş vereceğini söyledi.

Foça’da 21 gün önce askeri aracın geçişi sırasında bombanın patlatılması sonucu şehit düşen er Özkan Ateşli’ nin baba ocağı, önceki gün deicra müdürlüğünden gelen evrakla sarsıldı. BEDAŞ’a olan elektrik borucunu ödeyemeyen baba Hamdi Ateşli’ye Gaziosmanpaşa 5’inci İcra Müdürlüğü’nden Bin 250 TL olan ve faiziyle birlikte Bin 560 TL’ye çıkan borcunu 31 Ağustos Cuma gününe (Bugün) kadar ödemesi yönünde tebligat geldi. Oğlunun acısını unutamadan icra müdürlüğünden gelen haciz kararıyla acısı katlanan Hamdi Ateşli, BEDAŞavukatlarını arayarak borcunun ertelenmesini ve şu an ödeyecek durumunun olmadığını söyledi. Avukatların talebini kabul etmediğini belirten Hamdi Ateşli, “Ben oğlumu bu vatana şehit verdim.Gencecikti. Arkasında gözü yaşlı eş ve biri beşikte iki çocuk bıraktı. Ne başbakan ne cumhurbaşkanı ne de bakan, kimse evime dahi gelmedi. Çok sözler verildi. Hepsi havada kaldı. Ben oğlumu şehit verdim ama icralık oldum. Borcu ödeyemeyeceğim. Şehit ailesinin düştüğü durumu herkes görsün” dedi.

Dr. Gürbüz Çapan borcu üstlendi

Şehit Özkan Ateşli’nin daha önce Mehterçeşme Mahallesi’ndeki evini ziyaret eden ve mahalle Muhtarı Mehmet Saçan’a aile ile yakından ilgilenilmesi talebini ileten Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, şehit ailesinin evine BEDAŞ tarafından haciz kağıdı geldiğini öğrendi. Bunun üzerine yardımcılarına talimat veren Dr. Çapan, ailenin borcunun bir an önce ödenmesini ve baba Hamdi Ateşli’ ye iş verilmesini istedi. Dr. Gürbüz Çapan’ın talimatının ardından şehidin evine giden kardeşi Zeki Çapan aile ile görüşerek haciz kağıdını ve ödenmemiş faturalarını aldı. Zeki Çapan,“Ateşli ailesinin borcunu yarın (bugün) mesai başlar başlamaz yatıracağız. Ayrıca sayın Başkan’ın talimatıyla baba Hamdi Ateşli’ ye de iş vereceğiz Şehidimizin ailesinin bu hale düşürülmesi üzüntü verici” dedi.

 


PDF OLARAK İNDİR

Bu İçeriği Beğendiyseniz Beğen Butonuna Tıklayınız!
Bu Haberin Aramalarda İlk Sayfalarda Çıkmasını İstiyorsanız + 1 Butonuna Tıklayınız!

Sayfa Başına GitGeri Git
5 (1)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

İÇERİK ARA

Aranacak Kelime