Dr. Gürbüz Çapan
Sayfa Sonuna GitGeri Git
A- A A+

DR. ÇAPAN'DAN VAN'A KÖY KAMPANYASI

23.01.2012

Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, Vanlı depremzedelerin en büyük sorununun barınma olduğunu belirtti. Diyarbakır Ticaret Odası'nın "Diyarbakır Köyü" projesine destek vereceğini açıklayan Çapan, "12 ev yaptıracağım. Dostlarım, arkadaşlarım ve hemşerilerimden bu projeye destek vermelerini bekliyorum" diye konuştu.

"FELAKET ORTAYA ÇIKARIR ADAMLIĞI"

Türkiye'de "yardım" kavramının yanlış algılandığını söyleyen Dr. Gürbüz Çapan, "Türkiye'de yardım deyince bulgur, mercimek ve pırtı gelir akla. Eski, kullanılmayan ne varsa yardım adı altında dağıtılır. Biri Van'a çarşaf göndermiş, ondan utanmıyor da, çarşafın içinden çıkan parayı geri gönderen depremzede Vanlı'yı haysiyetli ilan ediyorlar. Herkesin ne olduğu, adamlığı felaket günlerinde ortaya çıkar" dedi.

"DİYARBAKIR KÖYÜ'NE 100 EV HEDEFLİYORUM"

Dİyarbakır Ticaret Odası'nın başlattığı "Van'a Diyarbakır Köyü" projesi kapsamında 12 ev yaptıracağını ve dostlarından Van'daki barınma sorununun çözülmesi için destek beklediğini ifade eden Dr. Çapan, "Van'ın sorunu barınma sorunudur. Yazlık çadırla bu sorun çözmek mümkün değil. Orada bir dram yaşanıyor. Diyarbakır Ticaret Odası, Van'a bin konutluk Diyarbakır Köyü yapıyor. Ben de o kentte okuduğum için Diyarbakırlı sayarlar ve arayıp bu projeye katılıp katılmayacağımı sordular. Katılacağımı ve arkadaşlarımı da elimden geldiğince katmaya çalışacağımı söyledim. 12 ev ben yaptıracağım, bir arkadaşım da destek vermek için 12 ev yaptırıyor. 100 kadar ev yaptırmayı planlıyoruz. Karınca - kararınca elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Kampanyaya katılmak isteyenler,

0.554 912 18 81 numaralı telefondan Cihan Güner ile iletişime geçebilirler.


PDF OLARAK İNDİR

Bu İçeriği Beğendiyseniz Beğen Butonuna Tıklayınız!
Bu Haberin Aramalarda İlk Sayfalarda Çıkmasını İstiyorsanız + 1 Butonuna Tıklayınız!

Sayfa Başına GitGeri Git
0 (0)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

İÇERİK ARA

Aranacak Kelime